Jak doprowadzić kobietę do ekstazy - czyli stymulacja punktu "G"

Poleć artykuł znajomemu...

 

 

Wstęp

Dla mnie, trzymanie dwóch palców w ciele kogoś, kogo kocham, jest jednym z najbardziej cudownie intymnych doświadczeń na świecie. Ten rodzaj seksu z niektórymi z moich kochanek został dodatkowo wzmocniony przez świadomą stymulacje tak zwanego „punktu G”. Od czasu do czasu moje przyjaciółki wspominały, że miło byłoby zapisać garść wskazówek na temat zabaw z punktem G, a ten artykuł powstał dzięki naszej wspólnej pracy.

Nie muszę wspominać o tym, że każda kobieta jest inna, i że najwięcej uwagi należy zwracać na to, co sprawia przyjemność właśnie tej, wyjątkowej osobie, z którą jesteś. Jeśli znajdziesz w tym przewodniku cokolwiek, co twojej partnerce wyda się nieodpowiednie, to sugeruj się raczej jej zdaniem, niż moim. W końcu, dobra komunikacja to podstawa znakomitego seksu!

Przygotuj dłonie

Jeśli z jakiegoś powodu musisz mieć długie paznokcie, to dobrze byłoby zawinąć je kawałkami waty i włożyć lateksowe rękawiczki przed przystąpieniem do penetracji. Jeśli nie potrzebujesz długich paznokci, to obetnij je na krótko. Nawet jeśli masz krótkie paznokcie, to i tak możesz w pewnych okolicznościach uznać, że lepiej włożyć lateksową rękawiczkę na „penetrującą” dłoń, dla wygody, czy spokoju umysłu. Więcej szczegółów znajdziesz w części „Lubrykanty i rękawiczki”.

Podstawy

Taki rodzaj penetracji waginalnej może być dla wielu kobiet intensywnym przeżyciem. Nie jest to rodzaj zabawy, na jaki rzucamy się od razu po zrzuceniu ubrania. Jeśli porównamy seks do uczty, to opisane w tym artykule rzeczy mogłyby być głównym daniem.

No to… zacznijcie od całowania, głaskania i drażnienia się, aż nie będziecie mogli już dłużej wytrzymać. Dla wielu kobiet, penetracja waginalna i zabawy z punktem G są szczególnie przyjemne po długim seksie oralnym. Kiedy dojdziecie do momentu, kiedy myśl o penetracji staje się miła, złap pojemnik z lubrykantem opartym na wodzie, nałóż go na „penetrującą” dłoń, zaczekaj aż się ogrzeje do temperatury ciała (jeśli nie włożyłeś wcześniej lubrykantu do miski z ciepłą wodą) i powoli wsuń pierwsze dwa palce do pochwy kochanki.

Na tym etapie, wiele par korzysta z poniższych wzorów:

  1. Poruszaj palcami zataczając równe kółka w pochwie, z palcami tak głęboko, jak odpowiada partnerce. Prawdopodobnie, najprzyjemniej będzie, jeśli utrzymasz tak samo mocny nacisk na całej długości palców opierających się na ścianach pochwy i utrzymasz jego siłę podczas zataczania kółek (ale możesz nacisnąć troszeczkę mocniej w okolicach godziny 12 – w stronę jej brzucha) o ile nie zaburzysz jednostajnego rytmu.
  2. Skończ zataczanie kółek i oprzyj opuszki palców na delikatnie prążkowanej okolicy pochwy, zaraz za kością łonową, i naciśnij, kierując palce w górę, ku brzuchowi kochanki. To jest bezpośrednia stymulacja punktu G, która jest najprzyjemniejsza, gdy palce się delikatnie poruszają. Możesz powoli zataczać nimi małe kółka, albo skierować je mocniej ku górze i kołysać w przód i w tył.

Urozmaicenie

Niektórym parom przyjemność sprawia, gdy penetrujący partner wkłada palce do środka i wyjmuje, raz po raz, i w czasie wyjmowania naciska okolicę punktu G dla wzmocnienia wrażeń. Twojej kochance może się też spodobać, jeśli będziesz kciukiem pocierać jej łechtaczkę, podczas gdy dwa palce dłoni będą spoczywać w jej pochwie, zataczać kręgi, masować punkt G albo wnikać do środka i wychodzić.

Druga ręką możesz robić prawie wszystko. Spróbuj na przykład:

  • przytrzymać kochankę,
  • głaskać całe jej ciało.

W zależności od waszego poziomu akceptacji dla lekkiej dominacji czy zabaw analnych, możesz poeksperymentować z następującymi pomysłami:

  • mocno złap ją za włosy podczas pocałunku,
  • przytrzymaj jej ręce nad głową,
  • uszczypnij sutki,
  • spenetruj, lub po prostu pomasuj okolicę odbytu (zwłaszcza jeśli kobieta leży na boku).

Możesz się także położyć, albo przykucnąć, tak aby twoja głowa znalazła się blisko jej głowy i gorąco szeptać jej do uszka (wykorzystywanie przyjemnych dla partnerki fantazji w czasie werbalnego uwodzenia, prawie zawsze daje mnóstwo zabawy). Podczas penetracji pewnie spodobają jej się tez namiętne pocałunki, jak i lizanie i ssanie jej sutków.

Lizanie, całowanie i ssanie jej łechtaczki też może jej sprawić przyjemność podczas penetracji waginalnej. Możecie stwierdzić, że zabawy z punktem G są bardziej podniecające, jeśli kobieta sprawia ci przyjemność, tak jak ty sprawiasz przyjemność jej. Działa to równie dobrze zarówno w parach mieszanych jak i kobiecych, ale niewykluczone, że będziecie musieli poeksperymentować, zanim znajdziecie pozycje wygodną dla obojga.

Wielokrotny orgazm

Większość kobiet, które przeżyły oba rodzaje wielokrotnego orgazmu, mówi, że łatwiej jest osiągnąć go dzięki stymulacji punktu G niż łechtaczki. Jeśli podczas waszej zabawy, zacznie się jej orgazm, to szepnij jej parę rozgrzewających słów, może wzmocnij intensywność pieszczot, i po prostu kontynuuj sprawianie jej przyjemności przez czas trwania orgazmu, po nim i może aż do następnego. Jeśli obojgu się to podoba, to po co przestawać? Z wielokrotnymi orgazmami wywołanymi przez stymulację punktu G wiąże się często efekt piramidy – każdy kolejny orgazm jest przyjemniejszy od poprzedniego i wszystkie pieszczoty także sprawiają coraz większa przyjemność.

To prawda, że dla niektórych kobiet zabawy z punktem G mogą zostać zwieńczone orgazmem po paru tygodniach, albo nawet miesiącach po rozpoczęciu eksperymentów. Prawdą jest tez to, że intensywność tych orgazmów może być bezpośrednio związana z napięciem mięśnia łonowo – guzicznego, co może być dobrą motywacją do wykonywania regularnych ćwiczeń.

Jeśli chcesz zaangażować punkt G w czasie masturbacji, możesz wykorzystać wibrator Hitachi Magic Wand (używany do pieszczot łechtaczki kiedy się rozgrzewasz) razem z Arche Wand (do uciskania punktu G), ewentualnie Hitachi Magic Wand z nasadką „G-Whiz”.

Przy okazji, należy pamiętać o tym, że nie powinno się odczuwać presji na kwestie „dawania” czy „otrzymywania” orgazmów pojedynczych, czy wielokrotnych. Większość instruktorów seksu twierdzi, że skupianie się na „osiągnięciu celu” w czymś co ma sprawiać przyjemność, wcale nie jest pomocne.

Fisting

Niektórym kobietom podoba się waginalny fisting, czyli sytuacja, w której cała, lub prawie cała dłoń kochanka znajduje się w ich pochwie. Zdecydowanie, tutaj należy działać wyłącznie zgodnie z zaleceniami kochanki i tak, żeby jej było wygodnie.

Podstawowa technika wygląda następująco: kobieta leży na plecach, albo stoi na czworakach. Skieruj rękę dłonią do góry i złóż palce w kształt przypominający kaczy dziób. Powoli włóż rękę do jej pochwy wykonując masujące i delikatnie wiercące ruchy dłonią. Jeśli budowa waszych ciał na to pozwoli, to w chwili kiedy zagłębisz rękę aż po trzeci kłykieć, twoje palce powinny delikatnie i naturalnie zacząć zwijać się w pięść. Cała procedura wymaga czasu i dużej dozy zaufania, ale te kobiety i mężczyźni, którzy przyjęli całą pięść waginalnie lub analnie, twierdzą, że doprowadza ich to do stanów ekstazy i transcendencji.

Nawet w parach, w których nie trzeba przejmować się kwestią bezpiecznego seksu, wiele kobiet woli gdy partner używa lateksowej, najlepiej nie pudrowanej rękawiczki.

Rozmyślania anatomiczne na temat kobiecego wytrysku i punktu G

Według książki The New Good Vibrations Guide to Sex napisanej przez Cathy Winks i Anne Semans, punkt G, z anatomicznego punktu widzenia jest okolicą położona pod ciałem gąbczastym cewki moczowej (patrz ilustracja z alt.sex FAQ). To może, chociaż częściowo wyjaśnić jego rolę w tym co nazywa się ‘kobiecym wytryskiem’ i to, dlaczego niektóre kobiety czują parcie na mocz, kiedy tak naprawdę go nie ma (badania wykazały, że kobiecy ejakulat nie jest moczem)

Dla mężczyzn

Wiele z opisanych tu technik może zadziałać na mężczyzn podczas penetracji analnej. Mężczyźni mają gruczoł prostaty, a jego stymulacja może wywołać, lub zintensyfikować orgazm. Można go pieścić wkładając jeden lub dwa palce na kilka centymetrów do odbytu i naciskać ściankę w stronę penisa, podczas gdy drugą ręką można pieścić penisa. Gruczoł prostaty w dotyku przypomina małą kopułę. Więcej informacji na temat igraszek z prostatą można znaleźć w ostatnim wydaniu książki Jacka Morina Anal Pleasure and Health lub w The Ultimate Guide to Anal Sex for Men.

Lubrykanty i rękawiczki

Czynności opisane w tym artykule prawie na pewno niosą ze sobą o wiele mniejsze ryzyko zarażenia siebie lub kogoś jakąś chorobą, niż np. seks waginalny lub analny bez zabezpieczenia. Jeśli wolicie zrezygnować z rękawiczek, pamiętajcie, że czas menstruacji, lub obecność skaleczeń na dłoniach może zwiększyć ryzyko zakażenia, ale umycie rąk ciepłą wodą z antybakteryjnym mydłem po skończonej zabawie może ryzyko obniżyć. Dla całkowitej ochrony należy użyć lateksowych, „lekarskich” rękawiczek.

W niektórych aptekach można kupić całe pudełka rękawiczek. Nie ma znaczenia czy są pudrowane, czy nie, o ile żaden z partnerów nie ma alergii na puder, ważny jest za to odpowiedni rozmiar.

Próbowałam nowych lubrykantów na bazie silikonu, które przypominają w dotyku sztuczny olejek (można ich używać pod wodą), ale mają wiele pożądanych właściwości lubrykantów na bazie wody i można używać ich razem z lateksem. Dla części kobiet te lubrykanty były odpowiednie w czasie zabaw waginalnych, jednak dla większości nie, co skłoniło mnie do przekonania, że mogą być lepsze do seksu analnego, lub masażu męskich genitaliów, niż do zabaw z punktem G i seksu waginalnego. Według mnie, lubrykanty na bazie wody, bez dodatku Nonoxynolu-9 są najlepsze.

Końcowy komentarz

Uprawiamy seks jest przede wszystkim po to, żeby zaznać bliskości i sprawić sobie nawzajem przyjemność, a technika jest sprawą drugorzędną. Jeśli ktoś skupi się w całości na technice a zapomni o intymności i przyjemności, seks może stracić część swojego uroku. Innymi słowy, należy traktować ten artykuł z odpowiednim dystansem, jest wartościowy, tylko jeśli pomoże wam zaznać jeszcze więcej przyjemności, namiętności i radości w życiu!

Szczęśliwego kochania!

 

Tłumaczenie tekstu "The G-Spot"
Copyright © Society for Human Sexuality. All rights reserved.
http://www.sexuality.org/mvgstim.html

 

Ilość odsłon: 17142

Poleć artykuł znajomemu...

AUTOR KOMENTARZ
heniu2
18-12-2013 17:58
Najważniejsza jest praktyka połaczona z higiena i wzajamnym zaufaniem wtedy jest super.
Filipo91
12-02-2015 13:42
dobry elementarz ale kazda kobieta jest inna i inaczej moze reagowac na stymulacje