Punkty uznania

Jak wiesz, obdarowanie kogoś wdzięcznością czy wyrazami uznania stwarza życzliwe, pozytywne nastawienie u osoby, do której kierujemy takie intencje. Wyrażając swoją wdzięczność czy uznanie możemy przekazać pozytywny, doceniający osobę komunikat.

Tak jak w realnym życiu towarzyskim, tak i tutaj na portalu jest możliwość przekazania takiej pozytywnej intencji. Na portalu bezzobowiazan.pl odbywa się to przy pomocy punktów uznania. Punkty te nie są związane z naszymi aktywnościami czy naszą atrakcyjnością. To punkty, przy których rozdawaniu nie dostajemy nic w zamian. Dzieje się to tak jak w życiu - wyrażenie wdzięczności lub uznania nie przynosi nam bezpośrednich korzyści, a jednak takie sygnały są ważnym i pozytywnym komunikatem wysyłanym do drugiej osoby. Punkty uznania można przyznać przykładowo za ciekawą i intrygującą korespondencję lub flirt, interesujące zdjęcie profilowe lub ciekawy opis zamieszczony na wizytówce.

Aby móc przekazać jakiejś osobie punkty uznania należy najpierw mieć je dostępne w swojej puli. Jedyną możliwością gromadzenia puli tych punktów jest systematyczne odwiedzanie tego portalu. Za każde pierwsze zalogowanie się danego dnia, do puli dodawany jest 1 punkt. Aktualna ilość punktów wyświetlana jest na stronie Mój profil jako wartość "Twoja pula niewykorzystanych punktów uznaniowych".

Punkty uznania

Przekazanie uznania wybranej osobie powoduje, że z naszej puli niewykorzystanych punktów uznaniowych odejmowana jest liczba 10 punktów. U osoby obdarowanej ta liczba dodawana jest do punktów uznania, a ich suma pokazywana jest jako wartość "Punkty uznania przekazane Tobie". Suma tych punktów jest również wyświetlana u każdego na wizytówce. Otrzymane punkty nie mogą być jednak przydzielane innym, następnym osobom - nie trafiają do puli niewykorzystanych punktów uznaniowych. Jak opisano powyżej, pula punktów do rozdawania jest tworzona tylko z odwiedzin tego portalu.

Aby przekazać wybranej osobie punkty uznania, należy wejść do szczegółów jej/jego wizytówki i kliknąć na ikonkę opatrzoną etykietą "Przekaż mi punkty uznania". Oczywiście, aby można było tego dokonać, trzeba mieć wczesniej zgromadzoną wystarczającą ilość punktów (10 lub więcej).

Na stronie Mój profil znajduje się także lista użytkowników obdarowanych przez nas punktami ("Przekazane przez Ciebie punkty uznania") - jeśli tylko kogoś nimi obdarowaliśmy, jak i lista użytkowników, którzy przekazali nam takie punkty ("Otrzymane punkty uznania od innych uczestników") - jeśli takie punkty już otrzymaliśmy.


Serdecznie zapraszamy do korzystania z możliwości obdarowywania innych punktami uznania!