Jak stworzyć galerię swoich zdjęć

W myśl maksymy, że jeden obraz wystarczy za 1000 słów, galeria jest zawsze czynnikiem przyciągającym uwagę innych uczestników (i uczestniczek ;-) ) portalu.

Aby stworzyć galerię wejdź do menu "Mój profil" a następnie z lewego menu wybierz opcję "Zdjęcia".

Po wpisaniu dowolnej nazwy i kliknięciu na OK pojawia się panel nowo stworzonej galerii. Możesz od razu ustawić, aby była widoczna dla wszystkich użytkowników (domyślnie jest zablokowana).

Aby dodać zdjęcie kliknij w link "dodaj nowy element".

Wpisz nazwę pliku zawierającego zdjęcie. Akceptowanymi formatami graficznymi są JPG, PNG i GIF, plik nie może przekraczać 1 MB, jeśli jego szerokość przekracza 700 pixeli zostanie proporcjonalnie zmniejszony.

Powtórz ostatnią operację dla każdego zdjęcia, które chcesz umieścić w danej galerii (w jednej galerii możesz mieć maksymalnie do 12 zdjęć, możesz mieć dowolną liczbę galerii).

Możesz też utworzyć (niezależnie od innych swoich galerii) prywatną galerię, do której będziesz sam przyznawał dostęp. Aby to zrobić należy w menu "Mój profil", przy pomocy opcji "Nowa Lista" należy utworzyć dodatkową listę użytkowników.

Wszyscy, których dodasz do tej listy będą uprawnieni do oglądania danej galerii. I oczywiście nikt spoza tej listy nie zobaczy tej galerii. Dodawanie uczestników jest proste, polega na wpisaniu po kolei ich Nicków i klikaniu na przycisk "Dodaj". Powtórz tę czynność dla każdego użytkownika, któremu dajesz dostęp do galerii.

Aby ograniczyć dostępność galerii dla wybranej grupy użytkowników, w jej panelu zmień opcję dla kogo ma być dostępna i kliknij OK.

Galerie (te ogólnodostępne jak i te oparte na Twoich listach użytkowników) wyświetlane są w menu "Katalog", opcja "Galerie Użytkowników".