Opis systemu punktów

System punktowy ma na celu powiązanie faktycznej aktywności użytkowników z kolejnością wyświetlanych wizytówek podczas wyszukiwania kontaktu. Tak jak w świecie wyszukiwarek, gdzie najczęściej odwiedzanymi stronami są adresy, które mieszczą się na pierwszych dwóch-trzech stronach wyników wyszukiwania, na naszym portalu, poprzez jego aktywne wykorzystywanie ma się wpływ, czy wizytówka znajdzie się na pierwszych stronach zestawienia. Dzieje się tak dlatego, że im więcej punktów ma uczestnik, tym wyższa jest pozycja jego wizytówki podczas prezentacji wyników wyszukiwania.

Każda z premiowanych punktami czynności powoduje sumowanie się punktów za aktywność. Niektóre aktywności są jednorazowe - przykładowo można tylko raz wypełnić ankiety lub opis swojego profilu. Ale przez cały czas, gdy te elementy są wypełnione, na koncie punktów aktywności dodawane są te składowe. Inne czynności zależą od czasu - do punktacji aktywności zaliczane są takie czynności podjęte w ciągu ostatnich 30 dni. Przykładowo: zalogowanie się na portal (do punktacji wliczane jest jedno zalogowanie dziennie), wysłanie oczka lub flirtu. Poniżej prezentujemy tabelę z zestawieniem punktów za każdą aktywność.

Czynność Ilość punktów za aktywność
  Zamieszczenie opisu o sobie 20  
  Ankieta o sobie 40  
  Test psychologiczny 60  
  Test "czystości" 60  
  Kogo szukam 20  
  Wejscie na portal
(punkty przyznawane raz na dobę)
1  
  Dodanie komentarza 5  
  Komentarz usunięty -10  
  Wysłanie oczka 1  
  Wysłanie flirtu 1  
  Wysłanie wiadomości 5  

Abyś wiedział/a jaki jest Twój bieżący stan punktów, na którym jesteś miejscu w rankingu portalu oraz jak wygląda tendencja tych wskaźników za ostatni miesiąc dostępna jest strona z Twoim rankingiem.

Stan punktów za aktywność opisuje sumę punktów, jakie zgromadziłaś/eś za ostatnie 30 dni w związku z Twoimi czynnościami na portalu. Czynności są klasyfikowane wg punktacji pokazanej w tabeli powyżej. Kiedy przykładowo wyślesz do kogoś oczko albo flirt, Twoje punkty zostaną powiększone, a Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania wzrośnie.

Stan punktów zainteresowania obrazuje z kolei Twoją skuteczność, mierzoną zainteresowaniem jakie wzbudzasz. Te punkty dostajesz za aktywności innych względem Ciebie - za oglądanie Twojej wizytówki albo za kontakt z Tobą. Punkty są sumowane za ostatnie 5 dni, abyś jak najszybciej mogła/mógł oceniać skuteczność działań, które podejmujesz. Poniższa tabela wyjaśnia sposób przyznawania punktów przyciągania. Punkty te nie wpływają na pozycjonowanie Twojej wizytówki, są za to użytecznym narzędziem, które pokazuje Ci Twoją skuteczność. Te punkty nie są widoczne dla innych.

Czynność Ilość punktów zainteresowania
  Zobaczenie Twojego profilu
(punkty przyznawane raz na dobę)
1  
  Dodanie Ciebie do Gorącej listy 10  
  Wysłanie wiadomości do Ciebie
(oczka, flirtu lub wiadomości tekstowej)
25  

Na stronie z Twoim rankingiem znajdują się też dwa wykresy obrazujące tendencję zmian w punktach za aktywność oraz w punktach przyciągania za ostatnie 30 dni.

Dodatkową funkcją są ikonki wyświetlane na wizytówkach, których ilość zależy od zdobytych punktów za aktywność:

  • uzyskanie powyżej 250 punktów to jedna ikonka: "Aktywność: Puchar uznania",
  • uzyskanie powyżej 500 punktów to dwie ikonki: "Aktywność: Puchar uznaniaPuchar uznania",
  • uzyskanie powyżej 1000 punktów to trzy ikonki: "Aktywność: Puchar uznaniaPuchar uznaniaPuchar uznania".

Zapraszamy do zabawy związanej ze zdobywaniem odznaczeń wyróżniających Waszą aktywność!